سایت موزیک آوادیو

زانیار هم کنسرت‌هایش را برگزار نمی‌کند

«زانیار خسروی» هم در اعتراض به شرایط کنونی جامعه و مشکلات اقتصادی مردم تمامی کنسرت‌هایش را لغو کرد. این خواننده عصر روز گذشته پستی در صفحه شخصی‌اش منتشر کرد و ضمن بیان انتقاداتی نسبت دولت، خبر از لغو تور کنسرت‌هایش داد. او در پست انتقادی – احساسی خود گفت: «با احترام به مردم عزیز بوشهر که بلیت کنسرتمو تهیه کردن، خواستم از این طریق اعلام کنم که کنسرتهای آتی خودم در بوشهر، اصفهان، شیراز، رشت و شهرهای دیگه رو مجبورم کنسل کنم چون واقعاً در شرایط روحی مناسبی نیستم. از شما مردم عزیز تشکر می‌کنم که دوست داشتین در کنار هم باشیم ولی عذرخواهی می‌کنم از همتون چون واقعاً در حال حاضر به هیچ وجه در توانم نیست.»
 
این پست زانیار صرفاً به اعلام خبر لغو اجراهایش محدود نبود. او پس از طرح چند سوال از رئیس جمهور و بیان انتقاداتش، کنایه‌ای هم به داستان جنجالی «حمید هیراد» زد! او نوشت: «انگار این قضیه دیگه تو فرهنگ ما اپیدمی شده. خواننده‌ای که به این وضوح اشتباه می‌کنه و در واقع مردم رو گول میزنه اول میگه فراموش کنین چی شد، فرداش انکار می‌کنه قضیه رو، پس فرداش مردمو به چالش دعوت می‌کنه و در نهایت از مردم دلگیر و طلبکار میشه، محصول همین طرز تفکر و برخورد مسئولینه.» اشاره زانیار به فیلمی بود که چندی پیش از کنسرت حمید هیراد در شیراز منتشر شد و در آن فیلم اینگونه نشان داده شد که بخشی از اجرای این خواننده پلی بک بوده است. بعداً هم این خواننده فیلمی از زاویه دیگر کنسرت خود منتشر کرد و اظهار داشت که آن فیلم قبلی حاشیه‌سازی برایش بوده است. در ادامه هم حمید هیراد در گفتگوهایی با سایت «موسیقی ما» و چند رسانه دیگر توضیحات دیگری نسبت به این اتفاق مطرح کرد.
 
این تصمیم و اعلام جنجالی زانیار خسروی در حالی مطرح می‌شود که طی روزهای اخیر برادر او هم به دلیل موضع‌گیری‌های جالبش در تیتر اخبار قرار دارد. چند وقت پیش بود که سیروان خسروی با انتشار پستی در صفحه شخصی خود اعلام کرد که با وجود دریافت مجوز برگزاری دوازده سانس کنسرت در برج میلاد تهران، این برنامه‌ها و تور اجراهایش را در اعتراض به اوضاع اقتصادی و اجتماعی لغو می‌کند. او گفت که خسارت لغو اجراهایش که حدود صد و پنجاه میلیون می‌شد را به برج میلاد می‌پردازد اما روی صحنه نمی‌رود. او هفته گذشته هم پس از طرح موضوع برگزاری کنسرت‌های خیابانی رایگان از سوی همایون شجریان اعلام کرد که حاضر به شرکت در این طرح و برپایی چنین اجراهایی هست. ولی به فاصله 72 ساعت اعلام کرد که این قبیل اجراها یک مسکن موقت و کاری عبث و بیهوده است.
 
داستان برادران خسروی به همین جا ختم نشد تا اینکه روز سیزدهم مرداد خبرگزاری «تسنیم» از قول یکی از مسئولین برج میلاد اعلام کرد که سیروان دویست میلیون تومان به عنوان خسارت لغو کنسرت‌هایش به این مجموعه پرداخت کرده است! خبری که با واکنش‌های متفاوتی روبه‌رو شد.